Květen 2010

Démoni

31. května 2010 v 17:20 | Kira-chan |  Japonská mytologie
Jinšin-Uwo
Japonsko je zemí častých zemětřesení. Určitý díl tektonické činnosti snad má na svědomí pohyb zemské kůry, ale ne všechno lze na matičku Zemi svést. Pod japonskými ostrovy totiž leží sedm set mil dlouhý seismický úhoř Jinšin - Uwo, hlavou u Kjóta, špičkou ocasu u Aomori. A protože ostrovy na jeho zádech nepatří k nejlehčím nákladům, občas se potřebuje protáhnout.

Oni-démoni

31. května 2010 v 16:59 | Kira-chan |  Japonská mytologie
Jsou jední dobře známím druhem démonů . Na sobě vetčinou nic nenosí a když tak jen nějaký hadr. Jejich zpraní bývá často velký meč. Oni nejčastěji zobrazůjí zlo.
Jejich rysy : pomstichtivý , zkroušení a osamělý
Vzhled:Obvikle se líčí s červenou , mohrou , hnědou nebo černou kůží , na hlavě mají dva rohy , široká ústa plná tesáků.zašpičatělé uší , drápy

Yōkai-démoni

31. května 2010 v 16:41 | Kira-chan |  Japonská mytologie
Yōkai jsou třída nadpřirozených bytostí japonska ať už zlý ( Oni ) , škodlivý Kitsune ( liška) nebo sněhová žena Yuuki-Onna. Někteří mají zvířecí části a části lidských vlastností ( např: Kappa a Tengu ).Yōkai mají obecně jekési duchovní a nadpřirozené síly .
Nejčastěji se Yōkai oběvují s temito zvířecímy části : Tanuki (psík mývalovitý)
Kitsune (lišky)Hebi (hadi)
Mujina (jezevci)
Bakeneko (kočky)
Ōkami (vlci)
Tsuchigumo a jorōgumo (pavouci)
Inugami (psi)

Japonská mytologie

31. května 2010 v 16:07 | Kira-chan |  Japonská mytologie
Na počátku si poklidně plynul v tmách povlak bahna. I oddělilo se křehké od těžkého a vytvořilo se Nahoře a Dole. V Horní vrstvě pobývají rody božských duchů - kami, osiřelých a bez potomstva. Nečiní zhola nic, protože jejich činům by se ještě nedostalo podpory.

Kniha Mrtvích

31. května 2010 v 16:02 | Kira-chan |  Japonská mytologie
Kniha je členěna do deseti částí. Nejzajímavější jsou první dvě. První popisuje šest bludných stezek, na nichž očekává duši utrpení. To do nějaké míry odpovídá šesti světům uváděným Tibetskou knihou mrtvých a snad i šesti oblastem, do nichž jsou členěné některé egyptské duchovní spisy této kategorie. Jejím cílem je zošklivit tento svět, aby se duše již nevracela. V tom se shoduje s Egyptskou knihou mrtvých. Tvrzení, že na počátku pouti záhrobím jsou viděna či zakoušena pekelná muka se shoduje se starými zprávami o případech klinické smrti. Zobrazování těchto pekelných výjevů (džigoku hensó) bylo velmi populární u středověkých Japonců.
Druhý oddíl se jmenuje Touha po čisté zemi. Zde je popisována říše buddhy Amitábhy - Nekonečného jasu - což je analogie egyptské Bezbřehé záře. Všechny knihy mrtvých hovoří o konečném cíli vstoupit do této nekonečné záře a tím se vymanit z nutnosti opětovného vtělování. Podle tohoto spisu toho lze dosáhnout meditací o buddhovi Amitábhovi, což je vlastně shodné s požadavkem přenesení mysli v Tibetské knize mrtvých. V ní tento buddha rovněž vystupuje. Ostatní části jsou v zásadě jen kompilacemi a vycházejí ze starších spisů.

26.5. - 28.5.

29. května 2010 v 18:49 | Kira-chan

Plus                         Mínus

Anet                         kluci ze třídy

pingongovej stolek-sluníčko                   pavouk

památky,atd        děšť-mokro

Stopy ve sněhu

22. května 2010 v 13:53 | Kira-chan
Tenhle příbeh se stal v zimě , ale já se z toho pořád nemužu vzpamatovat . Šla jsem venčit naší fenku Ladynku . Vzala jsem jí na vodítko a vyrazily jsme obvyklou trasou . Míjely jsme domy a chvíli jsme kráčely podél malého lesíku. Vtom jsem zaslechla křupání sněhu . Ladynka se začala přikrčovat a štěkat a mě úplně polila hrůza . Rychle jsem se otočila , ale nikdo za námi nebyl . Sama sebe jsem okřikla , proč se zbytečně plaším , a šly jsme dál . Po chvíli se ale ozvaly ty samé zvuky . Když jsem se znovu podívala , jestli za námi někdo nejde ,  uviděla jsem něco červenáho . Přiblížila jsem se a viděla , že je to krvavá stopa! Srdce mi začalo bít neuvěřitelně rychle a já začala okamžitě couvat, očima jsem pořád sledovala rudou skvrnu . Najednou tam nebyla jedna , ale dvě . Stopy přibývaly a směřovaly ke mě . Na nic jsem nečekala a začala jsem odtamtud zdrhat . Už nikdy jsem tou samou cestou nešla !
Klárka
procházka
Zdroj : Bravo girl ( číslo 11 roku 2010 )

Duchové jí přinutily skočit

22. května 2010 v 13:30 | Kira-chan
Holky, chtěla bych vám říct , abyste nikdy nevyvolávaly duchy.Možná tomu nebudete věřit , ale neše spolužačka Katka, se o tajemno zajímala, měla dokonce i spirituální tabulku . Pořád nás překecávala , abychom to společně zkusily , a my  nakonec kývly . Sešlo se nás u ní asi pět . Sedly jseme si do kruhu a začaly s vyvoláváním . Nebudu vám popisovat , jak jsme na to šly , nechci abyste si z toho braly příklad . Nicméně se nám to povedlo . To jsme zjistily až později . Během vyvolávání se totiž nic nedělo a my měly pocit , že se to nepodařilo . Druhý den , ale přišla jedna ze spolužeček , Hanka s tím , že měla v noci pocit , že na ní někdo sahá a mluví na ni . Myslely jsme , že se jí to jen zdál , ale den ode dne se to zhoršovalo. Hanka chocila do školy nevyspalá a pořád tvrdila , že od toho večera slyší hlasy , které jí našeptávají hrozné věci .Radily jsme jí , ať to někomuřekne , ale nedala si říct . Po dvou týdnech nepřišla zničehonic do školy. Další den nás zasáhla zpráva , že se Hanka zabila . Sousedi jí prý slyšely, jak si povídala sama se sebou a křičí : " Nechtě mě být , já jim neublížím " a pak vyskočila z pátého patra....Vinu cítíme všechny , ale nejhůře je na tom Katka , která se z toho psychicky zhroutila .
Lori
skoč!

Zdroj : Bravo Girl ( číslo 11 roku 2010 )

Něco pro začátek ^^

22. května 2010 v 13:03 | Kira-chan |  Moje výtvory
2
fan art
friends
Aya
killer
nanastyle
Kira
yoko

ZŠ-Myslím , že nechci aby to skončilo...

17. května 2010 v 22:33 | Kira-chan |  Moje bláboly
Když jste na prvním stupni říkáte si juu , našel/a jsem si new kamarády . Určitě bude bžunda a budem spolu chodit ven a spolu se učit a zdílet tajemství .
Na druhym stupni vás to začne nudit a říkáte si to je otrava už aby zvonilo a já nohl/a vypadnout . Ale jak jdou léta nahoru a čau plyne začínáte si uědomovat , že zachviklu budete musit jít na střední....kde bude všechno jiný . Už nebudete mít čas na to říct ostatním svoje pecka zážitky...Takže bych asi raději zůstala na ZŠ. Důvody :
1. na ZŠ je lehčí učení xD
2. vídala bych se se svímy nejlepšími přáteli
3. žádný dojíždění
4. žádný stávání brzo ráno
5. atd xDDD